W Łódzkim Klubie Jeździeckim przez lata czynnie działa oraz rozwija się sekcja sportowa ukierunkowana głównie na skoki przez przeszkody. Adepci jeździectwa codziennie trenują pod okiem wykwalifikowanego trenera Pani Doroty Marchwickiej. Jeźdźcy są na różnym poziomie zaawansowania i pracują z końmi dopasowanymi do swoich umiejętności. W ciągu ostatnich sześćdziesięciu lat w ŁKJ szkolili się Mistrzowie Polski oraz uznani zawodnicy, którzy teraz prowadzą własne ośrodki jeździeckie lub są autorytetami w świecie jeździeckim. Świadczy to o zaangażowaniu trenerów, którzy swoją pasją przez lata przyciągali młodych ludzi.

Łódzki Klub Jeździecki, wyciągając rękę w stronę osób początkujących oraz hobbistycznie zajmujących się końmi, corocznie organizuje Mistrzostwa Łodzi Jeźdźców Rekreacyjnych. Konkursy te co roku wzbudzają ogromne emocje nie tylko wśród zawodników, ale także całych rodzin, które dzielnie kibicują podopiecznym. ŁKJ jest także jednym z niewielu miejsc w regionie łódzkim, w którym odbywają się egzaminy na brązową i srebrną odznakę jeździecką. Coroczną tradycją stały się też zawody Wigilijne organizowane w okresie przedświątecznym odróżniające się nieco od normalnych zawodów sportowych specyficzną bożonarodzeniową atmosferą.

Dzięki krytej ujeżdżalni jazda jest możliwa przez cały rok niezależnie od warunków pogodowych. Treningi są często urozmaicane przez elementy ujeżdżeniowe, pracę na drągach czy ćwiczenia poprawiające równowagę zarówno konia jak i jeźdźca. Czas spędzony w stajni to jednak nie tylko nauka jazdy lecz także codzienna pielęgnacja ulubieńców, które odwdzięczają się swoim amazonkom oddaniem.

Trener sportowy: Dorota Marchwicka, tel. 697 279 371