O Klubie

Wieża w Łódzkim Klubie JeździeckimŁódzki Klub Jeździecki jest Stowarzyszeniem Kultury fizycznej i istnieje od 1958 roku. Początkowo był to Klub gromadzący miłośników rekreacji konnej, w większości wywodzących się z dawnej kadry ułańskiej. Później, w ślad za wzrostem liczby członków i liczby koni, będących w dyspozycji dla amatorów jeździectwa, zaczęła się rozwijać działalność sportowa. Skoki przez przeszkody, wszechstronny konkurs konia wierzchowego i ujeżdżenie - to dyscypliny jeździeckie, w których nasi zawodnicy startowali i odnosili sukcesy sportowe. Byliśmy uczestnikami Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski.
 
KońOd jakiegoś czasu specjalizujemy się w dyscyplinie skoków jeździeckich i mamy na tym polu wiele znaczących zdobyczy sportowych. Nasi sportowcy występują za granicą i w większości krajowych zawodów jeździeckich. Zawodnicy nasi byli i są członkami Kadry Narodowej. Mamy silną pozycję sportową w Polsce, zwłaszcza w kategoriach juniorskich. Zdobyliśmy tytuły: Halowego Mistrza Polski Seniorów, Mistrza i Wicemistrzów Polski Juniorów, Mistrza i Wicemistrzów Polski Młodzieżowców, medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz wiele Pucharów w Ogólnopolskich Zawodach Jeździeckich jak również Puchary i nagrody
za starty zagraniczne.
 
Łódzki Klub JeździeckiBazą naszą są obiekty w obrębie Krajobrazowego Parku Wzniesień Łódzkich, którego częścią jest las łagiewnicki, jeden z piękniejszych lasów miejskich w Europie. Bliskość centrum miasta i dobry dojazd powoduje duże zainteresowanie amatorów jazd rekreacyjnych, a przede wszystkim ułatwia młodzieży zainteresowanej uprawianiem sportu jeździeckiego uczestnictwo w zajęciach treningowych. Rangę naszego Klubu podnosi wykwalifikowana i kompetentna kadra trenerska i instruktorska. Mamy pełne wyposażenie do uprawiania sportu wyczynowego ? parcours z kompletem przeszkód, halę, plac treningowy, samochód do transportu koni i dobrze wyposażone stajnie, w których mieszka ponad 60 koni. Budynki klubowe stanowią własność gminy.
Część z nich to obiekty zabytkowe.
Zapraszamy do odwiedzin u nas i nawiązania bezpośredniego kontaktu z tak wdzięcznymi zwierzętami jakimi są konie.

Przygoda z kucykiem Oskar

Przygoda z kucykiem Oskar

Zapraszamy na zawody

Zapraszamy na zawody

ŁÓDŹ kreuje

ŁÓDŹ kreuje

Losowe foto

Nasi sponsorzy